Jackson_1994
Kennel Enthusiast
- Joined
- Oct 28, 2018
- Messages
- 2,307
- Reaction score
- 7,251
2019 Winter Development Squads Announced
The Bulldogs Rugby League Club is pleased to announce its 2019 Winter Development Squads in the Under 15 and Under 17 age groups
Under 15 Development Squad
1. Lachlan Broederlow - St Johns Eagles
2. Lockyer Kupu - St Johns Eagles
3. Daniel Antoun - St Johns Eagles
4. Orlando Taliai - St Johns Eagles
5. Jonathan Hannaford - St Johns Eagles
6. Zachariah Chalak - St Johns Eagles
7. Junior Taupau - St Johns Eagles
8. Paea Tu'iniua - St Johns Eagles
9. Eddie Markopoulos - St Johns Eagles
10. Moustafe Sankari - St Johns Eagles
11. Benet Maalo - St Johns Eagles
12. Shaquille Tavita - St Johns Eagles
13. Joash Papalli - St Johns Eagles
14. Lisaite Topou - Milperra Colts
15. Brendon Lecce - Milperra Colts
16. Paul Alamoti - Milperra Colts
17. Jake Lane - Milperra Colts
18. Solomane Saukuru - Milperra Colts
19. Isaiah Liufalani - Milperra Colts
20. Lujuan Vito - Milperra Colts
21. Koby Douglas - Milperra Colts
22. Braydon Hawes - Milperra Colts
23. Jonathan Sua - Milperra Colts
24. Rodney Blake - Milperra Colts
25. Iverson Teo - Milperra Colts
26. Harrison Valevatu - Milperra Colts
27. Moustapha Mahfoud - Berala Bears
28. Hady Deni - Chester Hill Hornets
29. Micqut Ngaata - Chester Hill Hornets
30. Alaa Lababidi - Chester Hill Hornets
31. Zane Bardouh - Chester Hill Hornets
32. Dontaye Pritchard - Chester Hill Hornets
33. Daniel Mohammed - Chester Hill Hornets
34. Ibrahim El-Cheikh - Chester Hill Hornets
35. Yousef Chebli - Chester Hill Hornets
36. Samuel Taulaga - Chester Hill Hornets
37. Adam Wannous - Chester Hill Hornets
38. Josese Lanyon - Chester Hill Hornets
39. Andrew Mikhael - Bankstown Bulls
40. Liam Maui - Bankstown Bulls
41. Charlie Sorovi - Greenacre Tigers
42. Jeremiah Moaga - Greenacre Tigers
43. Abubakr Kalache - Greenacre Tigers
44. Amiraideen Yatim - Greenacre Tigers
45. Pisco Kila - Moorebank Rams
46. Joey Towerton - Moorebank Rams
47. Oniti Finau - Moorebank Rams
48. Andrew Sulkowski - Moorebank Rams
49. Sioeli Hopoi
Under 17 Development Squad
Esafe Hema - St Johns Eagles
Nathaniel Ifopo - St Johns Eagles
Peter Langi - St Johns Eagles
Michael Farah - St Johns Eagles
Kyle Weatherall - St Johns Eagles
Edmond Phares - St Johns Eagles
Tayson Fakaosi - St Johns Eagles
Jesse James Nafoy - St Johns Eagles
George Lopeti - St Johns Eagles
Taringa Maungaati - St Johns Eagles
Nazih Chehine - St Johns Eagles
Nik Smith - St Johns Eagles
Gerald Maui - Bankstown Bulls
Mohammed El-Challouf - Bankstown Bulls
Bernard Lelei - Bankstown Bulls
Jerome Williams - St Christophers
Hamze El Masri - St Christophers
Tamarere Simons - St Christophers
Nathan Bishara - St Christophers
Giavanni Abel - St Christophers
Foleatua Mopet Faleatua - St Christophers
Carson Lutau - St Christophers
Henare Anderson - St Christophers
Billee Mohammed - Berala Bears
Omar Yaghi - Berala Bears
Rabih Chami - Berala Bears
Abdul-Rahman Ghanem - Berala Bears
Mohamed Kondeh - Berala Bears
Bunsom Chaipanya - Berala Bears
Benjamin Pele - Moorebank Rams
Blake Hogan - Moorebank Rams
Flynn Taylor - Moorebank Rams
Abiarthur Tuilaepa - Moorebank Rams
Conrad Tumutoa - Moorebank Rams
Farouk Barake - Chester Hill Hornets
Aiatu Soliola - Chester Hill Hornets
Vevesi Ahfunny - Chester Hill Hornets
The Bulldogs Rugby League Club is pleased to announce its 2019 Winter Development Squads in the Under 15 and Under 17 age groups
Under 15 Development Squad
1. Lachlan Broederlow - St Johns Eagles
2. Lockyer Kupu - St Johns Eagles
3. Daniel Antoun - St Johns Eagles
4. Orlando Taliai - St Johns Eagles
5. Jonathan Hannaford - St Johns Eagles
6. Zachariah Chalak - St Johns Eagles
7. Junior Taupau - St Johns Eagles
8. Paea Tu'iniua - St Johns Eagles
9. Eddie Markopoulos - St Johns Eagles
10. Moustafe Sankari - St Johns Eagles
11. Benet Maalo - St Johns Eagles
12. Shaquille Tavita - St Johns Eagles
13. Joash Papalli - St Johns Eagles
14. Lisaite Topou - Milperra Colts
15. Brendon Lecce - Milperra Colts
16. Paul Alamoti - Milperra Colts
17. Jake Lane - Milperra Colts
18. Solomane Saukuru - Milperra Colts
19. Isaiah Liufalani - Milperra Colts
20. Lujuan Vito - Milperra Colts
21. Koby Douglas - Milperra Colts
22. Braydon Hawes - Milperra Colts
23. Jonathan Sua - Milperra Colts
24. Rodney Blake - Milperra Colts
25. Iverson Teo - Milperra Colts
26. Harrison Valevatu - Milperra Colts
27. Moustapha Mahfoud - Berala Bears
28. Hady Deni - Chester Hill Hornets
29. Micqut Ngaata - Chester Hill Hornets
30. Alaa Lababidi - Chester Hill Hornets
31. Zane Bardouh - Chester Hill Hornets
32. Dontaye Pritchard - Chester Hill Hornets
33. Daniel Mohammed - Chester Hill Hornets
34. Ibrahim El-Cheikh - Chester Hill Hornets
35. Yousef Chebli - Chester Hill Hornets
36. Samuel Taulaga - Chester Hill Hornets
37. Adam Wannous - Chester Hill Hornets
38. Josese Lanyon - Chester Hill Hornets
39. Andrew Mikhael - Bankstown Bulls
40. Liam Maui - Bankstown Bulls
41. Charlie Sorovi - Greenacre Tigers
42. Jeremiah Moaga - Greenacre Tigers
43. Abubakr Kalache - Greenacre Tigers
44. Amiraideen Yatim - Greenacre Tigers
45. Pisco Kila - Moorebank Rams
46. Joey Towerton - Moorebank Rams
47. Oniti Finau - Moorebank Rams
48. Andrew Sulkowski - Moorebank Rams
49. Sioeli Hopoi
Under 17 Development Squad
Esafe Hema - St Johns Eagles
Nathaniel Ifopo - St Johns Eagles
Peter Langi - St Johns Eagles
Michael Farah - St Johns Eagles
Kyle Weatherall - St Johns Eagles
Edmond Phares - St Johns Eagles
Tayson Fakaosi - St Johns Eagles
Jesse James Nafoy - St Johns Eagles
George Lopeti - St Johns Eagles
Taringa Maungaati - St Johns Eagles
Nazih Chehine - St Johns Eagles
Nik Smith - St Johns Eagles
Gerald Maui - Bankstown Bulls
Mohammed El-Challouf - Bankstown Bulls
Bernard Lelei - Bankstown Bulls
Jerome Williams - St Christophers
Hamze El Masri - St Christophers
Tamarere Simons - St Christophers
Nathan Bishara - St Christophers
Giavanni Abel - St Christophers
Foleatua Mopet Faleatua - St Christophers
Carson Lutau - St Christophers
Henare Anderson - St Christophers
Billee Mohammed - Berala Bears
Omar Yaghi - Berala Bears
Rabih Chami - Berala Bears
Abdul-Rahman Ghanem - Berala Bears
Mohamed Kondeh - Berala Bears
Bunsom Chaipanya - Berala Bears
Benjamin Pele - Moorebank Rams
Blake Hogan - Moorebank Rams
Flynn Taylor - Moorebank Rams
Abiarthur Tuilaepa - Moorebank Rams
Conrad Tumutoa - Moorebank Rams
Farouk Barake - Chester Hill Hornets
Aiatu Soliola - Chester Hill Hornets
Vevesi Ahfunny - Chester Hill Hornets